Markforged Metal  X 3D Yazıcı

Metal X 3D Printer ile Metal 3D Baskı Artık Ulaşılabilir Fiyatlara

Metal X 3D Yazıcı geniş bir baskı alanında

yüksek kalitede Metal 3D baskılar almanızı sağlar.

Metal X 3D Printer ile üretilmiş bir parça yüksek yüzey kalitesi, ölçüsel doğruluk ve  sinterlendikten sonra son kullanıma hazır bir sağlamlık sunar.

Yüksek Güçte 3D Baskı
Malzeme Çeşitliliği
Kolay Kullanım

Yüksek Güçte Baskı

 

3D Baskı sırasında parçalarınızı toz metal ve özel bir bileşenin kombinasyonundan oluşan özel baskı malzemeleri ile üreten Metal X 3D Printer, parçalarınız sinterlendikten sonra saf metalden beklenecek şekilde  eşsiz kuvvet, sertlik ve dayanıklılık sağlar.

Malzeme Çeşitliliği

 

Metal X 3D Yazıcı, paslanmaz çelik, aluminyum, işleme çeliği, inconel ve titanyum gibi çeşitli endüstriyel mazlemeler ile 3D Baskı almanızı sağlar. Bu sayede de her sektöre uygun üretim çözümleri sunar.

Kolay Kullanım

 

Metal X 3D Printer kullanırken rakipsiz yeteneklere sahip kolay kullanımlı Eiger 3D Baskı yazılımı ile kendi 3D baskı ayarlarınızı oluşturun. Parçanızı dolu, sağlam, hafif, hassas veya kaba nasıl üreteceğinize siz karar verin.

Metal X 3D  Printer Yenilikleri

Metal X 3D Yazıcı modelinde geleneksel yöntemlere göre çok daha hızlı bir şekilde kompleks metal parçalarınızı üretin.

Markforged Metal X 3D Printer size her zaman maksimum hassasiyeti en uygun maliyetlere sunar.

Metal X 3D Yazıcı, Havacılık, otomotiv, askeri, kalıp, endüstriyel üretim müşterileri için geniş malzeme çeşitliliğiyle eksiksiz çözümler sunar ve metal parçalarınızı uygun maliyetlerle en hızlı şekidle üretmenizi sağlar.

Metal X, 3D Print teknolojisinin tasarım esnekliğini,

Çelik, Aluminyum, İnconel ve Titanyum

malzemelerinin kuvvetini birleştirerek:

-Son ürün özel tasarım metal parçalar

-Düşük adetli metal üretimler

-İşlevsel prototipleme

-Geleneksel yöntemlerle zor işlenecek modeller

gibi alanlarda döküm sağlamlığına sahip parçaların hızlı ve düşük maliyetli bir şekilde üretilebilmesini sağlar.

Markforged Metal X Üretim Malzemeleri ve Özellikleri

 

  • Paslanmaz Çelik - Yüksek mukavemet, aşınma dayanımı, sertlik gibi özellikleri ile havacılık, medikal ve üretim sanayisinde en çok tercih edilen malzemelerden biridir.

  • Aluminyum - Yüksek sağlamlık, hafiflik, kolay işlenebilirlik, kolay kaynaklanma ve anodize edilerek yüzeyi güzelleştirme gibi avantajlarıyla öne çıkan bir malzemedir.

  • İşleme Çeliği - Yüksek sertlik ve ekstra darbe dayanımı ile panç, form takımı, kesici takımlar üretmek için ideal.

  • İnconel - Etkileyici sağlamlığı ve yüksek ısıl dayanımı ile ısı ve basınç dayanımı gerektiren parçalar için ideal malzemedir, jet motorları ve medikal uygulamalarda sıkça kullanılır, işlemesi çok zordur.

  • Titanyum - Hafiflik-sağlamlık oranı açısından gelmiş geçmiş en başarılı metal olan Titanyum ile hem yüksek çekme dayanımı hem de yüksek yorulma dayanımlı parçalar üretebilirsiniz. Medikal alanda protez gibi kullanımları çok yaygındır.
Markforged 3d Printer Kullanan Firmalar

Lider Markaların Tercihi Markforged

Markforged Metal  X
3D Printer

Markforged Metal X 3D Printer
Markforged Metal X 3D Printer

 

Büyük 3D Baskılar, Yüksek Çözünürlük

 

Markforged Metal X 3D Printer modelinin büyük üretim alanı cihazı robotik, otomotiv , fonksiyonel prototipleme, protez gibi bir çok alan için ideal kılar. 50 mikrona kadar inebilen katman kalınlığı ve hassas motorlar ile ise parçalarınız makinadan çıktığı gibi güzel bir yüzeye  sahip olmasını sağlar. 

Markforged'in en yeni teknolojisi olan Metal X ile geleneksel metal 3D printerların aksine sağlığı tehtit eden toz ve partiküllerden kurtulup onun yerine üretimi özel bir matris ile bağlanıp kaplanmış ve filament haline getirilmiş metal tozuyla yaparsınız. Bu sayede parçanız tamamen kapalı olmasına rağmen iç doluluk desenini ve yoğunluğunu belirleyebilirsiniz.

 

3D Baskı Alanı:

 

- En 250 mm

- Boy 220 mm

- Yükseklik  200 mm

 

Katman Kalınlığı:

 

- 50 mikron

 

 

Teknolojinin adı

 

ADAM : Atomic Diffusion Additive Manufacturing

 

Markforged Metal X 3D Printer 3 Boyutlu Baskı ile Metal Enjeksiyon Kalıp teknolojilerinin kesişimi olan ve yeni bir teknoloji olan ADAM metoduyla üretim yapar.

 

3D tasarım
3D Baskı
Son Ürün
Sinter

TASARIM

 

Parçanızı 3D modelleyin ve .stl uzantılı olarak Eiger yazılımına atın. Geniş malzeme seçeneklerinden kullanacağınız metali seçin ve baskı ayarlarına karar verip gerisini Eiger yazılımının ellerine bırakın.

3D BASKI

 

Özel bir plastik malzeme ile kaplı metal tozu katman katman serilerek üretim gerçekleşir. Parçanız sinter işleminde bir miktar çekeceği için yazılım tarafından ona göre ölçeklenerek üretilir ve bu sayede ölçü hassasiyeti korunur.

SİNTER

 

3D Baskıdan sonra parçanız öncelikle yıkama işleminden geçirilip bağlayıcı malzeme artıklarından arındırılır. Sonrasında ise özel fırınında sinterlenip içten dışa sağlam metal bütün bir parçaya dönüşecek şekilde bağlanır.

SON ÜRÜN

 

Ürettiğiniz parça bu işlemlerin sonucunda %99.7 yoğunluğa sahip saf metaldir ve son ürün olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda metal modellere uygulanabilecek herhangi bir işlemden geçirilebilir.

Metal X 3D Yazıcı

Teknik Özellikler

   BASKI ALANI: 250 mm x 220 mm x 200 mm

 

   MAKİNA ÖLÇÜLERİ: 575 mm x 467 mm x 1120 mm (Dolap Hariç)

 

   MALZEMELER:  Paslanmaz Çelik, Aluminyum, Takım Çeliği, İnconel, Titanyum

 

   Z KATMAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ: 50 mikron

 

 

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

MERKEZ ADRESİMİZ:

TEKNOPARK ANKARA,G Blok G-002 Serhat Mahallesi,2224. cadde, No:1

Yenimahalle/ ANKARA/ TÜRKİYE

 

 

ASO 1. OSB  Erkunt Cad.  No:12

Sincan / ANKARA / TÜRKİYE

FABRİKA ADRESİMİZ:

+90 312 988 15 00

info@teknodizayn.com

www.teknodizayn.com

İletişim Formu:

Submitting Form...

The server encountered an error.

Form Gönderildi.